Elbise Kombinleri 2017

Elbise Kombinleri 2017
13 Ekim 2016 - 334 Gösterim

 Bu yazımızda elbise kombinleri hakkında bir takım bilgiler vermek için sizlerle birlikteyiz. Öncelikle kombin yapmak; dolabınızda yer alan kıyafetleri denk gelesiye giyerek bir araya getirmek değildir. Doğru bir kombini doğru bir şekilde tamamlamak için, ilk aşama kombin yapmak ne demektir, hep birlikte öğrenelim! Her modacı farklı cümleler ya da kelimeler ile ifade etse de, kombin yapmak; “kişinin kendi vücudu ile uyumlu olan ve aynı zamanda seçilen kıyafet parçalarının birbirleriyle uyumlarının sağlanması ” olarak nitelendirilebilir. Dolayısıyla denk gelesiye seçilen kıyafetler değil, kendi vücudumuz ile ve aynı zamanda birbirleri ile uyumlu ürünlerin bir araya getirilmesine kombin diyebiliriz.

Kombin seçiminde atılması gereken ilk adım mevsime uygun giyinmektir. Kışın ortasında karlı bir günde mini bir etek ile topuklu ayakkabı, kapalı ortamlarda sizi çok çok güzel gösterse de bir adım dışarı attığımız zaman insanların size bakış açıları bir moda canavarı olarak değil, tamamen anti yönde bir düşünce ile değişecektir. Dolayısıyla mevsiminde doğru giyinmek çok önemlidir. Mevsiminde giyinmeye karar verdikten sonra ikinci adımımız kesinlikle kıyafetin vücudumuz ile olan uyumudur. Örneğin fazla kiloları saklamak istiyor isek, tamamen siyahlar giymek bir çözüm yolu değildir. Ya da fazla kilolarınızı gizlemek için bir ya da birkaç beden büyük ürünler tercih etmek bir çözüm yolu değildir.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi elbise kombinlerimizi oluştururken en önemli önceliklerimizden bir tanesi vücudumuza tamamen uyumlu ürünler seçmektir. Mevsime göre uyumlu ürünü ve uyumlu rengi seçtikten sonra birbirleri ile tamamlayacağınız parçalar sıradaki işimiz arasında yer almaktadır. Burada en çok yapılan hatalardan bir tanesi kişinin bazı resimlerden yola çıkarak karar verdiği kombinler de ısrarcı davranmasıdır. Resimlerde gördüğünüz ürün sizin vücut yapınız ve şekliniz ile uyumlu olmayabilir. Dolayısıyla sosyal medyadan elde ettiğiniz kombin örnekleri sizin için sadece fikir verici nitelikte olmalıdır

Örneğin geniş omuzlarınız var ve bu durumdan rahatsız iseniz; elbise kombini oluştururken geniş omuzları gizlemenin yolunu deneyip, basenleriniz ile omuzlarınız arasında bir denge sağlamalısınız. Basenler ile orantılı bir ürün seçerseniz geniş omuzlardan da bir nevi kurtulmuş olursunuz. Dar göğüs tipine sahip bayanların bisiklet yaka tişörtler tercih etmesi, ya da kısa boylu bayanların uzun etek, uzun çizme tercih etmesi yapılan en çok yanlışlar arasında gösterilmektedir.

Kilolarından şikâyetçi olan insanların dar pantolonlar konusunda ısrarcı olması aynı hatalar arasında gösterilebilir. Gördüğünüz ya da beğendiğiniz kombin her ne kadar ilgi çekici olursa olsun ayna karşısında size kendinizi mutlu hissettirmiyor ise bu seçim yanlış anlamına gelmektedir. Yani bir kombini tamamladığınız zaman sizi ayna karşısında gülümsetebiliyor ise o kombin doğru bir tercih haline gelmiştir demek mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git