Kıyafet Kombinleri 2017

Kıyafet Kombinleri 2017
17 Ekim 2016 - 435 Gösterim

Bir kıyafet kombini oluşturmadan önce dikkat edilmesi gereken püf noktaların başında kıyafetlerin vücudunuz ile uyum olan uyumu ve kıyafet zevkiniz gelmektedir. Uyumlu kıyafeti seçmek kişinin gün boyu kendisini iyi hissetmesine ve psikolojik olarak zirvede olmasına yardımcı olmaktadır. Oluşturacağınız kıyafet kombini sizi tüm gün etkileyeceği için vücudunuzu iyi tanıma ile başlamak, kombin oluşturmanın temel prensipleri arasındadır. Kendi vücudunuzda en çok beğendiğiniz bölgeyi ön plana çıkarmak ya da tam tersi gizlemek istediğiniz bölgenizi saklamak, kombin seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

Bayanların en çok problem yaşadığı basen ve göbek bölgelerinde ya da geniş omuzlarda nasıl kombinler ile günün tamamlaması gerektiği en çok ihtiyaç duyulan cevaplar arasında yer almaktadır. Bir elbise kombini oluştururken öncelikle renk uyumunun ve renklerin birbiriyle olan dostluğunun iyi bilinmesi gerekmektedir. Her zaman zıt renkleri kullanmak ya da her zaman dost renkleri kullanmak modanın bir parçası ya da kombinin bir tamamlayıcısı olmayabilir. Gelişen teknolojiyle ortaya çıkan binlerce renk ve trend parçalar insanların, moda üzerinde çok daha fazla zaman geçirmesini sağlamıştır.

Ortaya çıkan bu farklı renklerin kullanımı günden güne artmış ve dolayısı ile kombin seçimi, her geçen gün çok daha fazla alternatife sahip unsur haline gelmiştir. Karşıt renklerin kullanılabildiği yada nötr renklerinde rahatlıkla kombinlenebildiğini düşünürsek, renk seçiminin ne denli önemli olduğunu bir nebze daha anlayabiliriz. Kıyafet kombini seçimindeki birinci aşama; kıyafetin hangi mekânda ve nasıl bir etkinlik içerisinde giyileceğinin planlanmasıdır. Özel bir davet ile bir iş toplantısının elbise kombini tartışmasız aynı olmayacaktır. Mekânın açık ya da kapalı olması, havanın yağışlı ya da sıcak olması aynı zamanda geceye katıldığınız kişisel kimlik de kombinin seçimi açısından önemlidir.

Bir düğüne katıldığınızı düşünürsek; düğünün kimin olduğu, hangi profil de davetli olduğunuz, düğünün konsepti, mevsimi ve benzeri pek çok detay kombin seçimini etkilemektedir. Elbise kombininde püf noktalardan bir tanesi de eldeki mevcut kıyafetleri analiz edebilmekten geçmektedir. Dolabınızda yer alan gereksiz ürünler sizi kararsız bir hale sokuyorsa, bunlardan kurtulmak yanlış olmayacaktır. Ancak sizi her seferinde kararsız bırakan her ürünün dolaptan çıkarılması da doğru bir hamle değildir. En ufak bir aksesuarın bile bir bayan tarafından harika bir kombin parçası haline getirildiği düşünülürse, dolapta yer alan her ürün çok kıymetlidir.

Yukarıda bahsettiğimiz kurtulma terimi sizin için de bir takım sinyalleri canlandırıyor ise çalışmanıza mevcut ürünü en son ne zaman kullandığınızı göz önüne alarak başlayabilirsiniz. Çok uzun bir süre kullanmadığınız ürünlerin dolabınızda fazla olduğu kanaatine varmak zor olmayacaktır. Elbise kombinlerinde dikkat etmeniz gereken son detay ise birbirini tamamlayıcı tüm kıyafetlerin yanına seçeceğiniz çantadır. Katılacağınız gecenin ya da davetin önemine göre çantayı belirleyebilir ve elbise renklerin uyumuna göre çanta rengine karar verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git