Tesettür Kombinleri 2017

Tesettür Kombinleri 2017
28 Ekim 2016 - 978 Gösterim

Tesettür giyimde kombin oluşturabilmek için oldukça dar bir alanda seçim yapan bayanlar günden güne sektörün büyümesi ve ülkemizde tesettür firmalarının artmasıyla daha rahat alternatif ürün olabilmeyi başladılar. Defalarca tekrarladığımız gibi birer parça elbisenin birleştirilip kombin yapılması bu cümleyi kurmak kadar kolay değildir. Oldukça emek isteyen ve zor olan kombin oluşturma günden güne adeta bir sanat dalı haline gelmiştir.

Tesettürlü bayanlarında en çok zorlandığı noktalardan bir tanesi olan kombin oluşturmak eski dönemlere göre bir nebze daha kolaylaşmıştır. Diğer giyim stillerinden farklı olarak başörtüsünün her seferinde kombinin bir parçası olması işi en çok zorlaştıran ancak bir o kadar da zevkli hale dönüştüren kısımdır. Giyilen tüm ürünlerin ahenk içerisinde olması karşıdan bakıldığı zaman görünen tablo kadar kolay değildir.

Tesettürlü bayanların üzerinde daha fazla kıyafet ve daha fazla detay olduğu için aslında tesettür kombinleri normal kombinlere göre daha zordur diyebiliriz. Tesettür kombin oluştururken dikkat edilmesi gereken detaylar arasında ilk sırada tüm renklerin bir uyum içerisinde bütünlük sağlaması gelmektedir. Pantolon, kap yada etekli bir kombin oluşturulduğunda başörtüsü, çanta, ayakkabı ve takı mutlaka uyum sağlamalıdır. 2016 trendleri arasında bohem tarz ürünler daha fazla ön planda yer almaktadır.

Aynı zamanda tesettür tutkunlarının favorileri arasına desenli etekler de bu sezon girmeyi başarmıştır. 2017 modasında da ciddi bir yükseliş beklediğimiz desenli etekler tercihler arasına alınabilir. Ülkemizde spor kesim bu ürünler farklı tasarımları da bir arada içermesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Gömlek ve bluzlar ile çok kolay kombin yapabilme olanağı sağlayan bu ürünler yeni sezonda da tesettürlü bayanlar ile sık sık karşılaşacak gibi gözüküyor.

Pek çok bayanın dikkat etmediği noktalardan bir tanesi de tesettürü sadece giyim stili olarak göz önünde bulundurup bu kategoride şıklık adına yarışma hatasına düşmektir. Ülkemizde tesettür bir giyim tarzı ya da modanın bir parçası olarak algılanılarak çok büyük bir yanlışa düşülmektedir. Şıklık tüm bayanların hakkıdır, ancak tesettür giyimde şıklık yarışı içinde bulunmak bir hata olarak gösterilebilir. Öncelik haram olan yerlerin kapatılması ve dinine uygun yaşamak olarak belirlenmeli aradaki ince çizgilere kesinlikle dikkat edilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git